Emlékszik a Pokémon Go mobilos őrületére? Most még jobb jön: hasonló Harry Potterrel
A világsikert arató Pokémon Go fejlesztője úgy döntött, jövőre újra kiad egy kiterjesztett valóságon alapuló mobiljátékot, ezúttal Harry Potter főszereplésével.
A világsikert arató Pokémon Go fejlesztője úgy döntött, jövőre újra kiad egy kiterjesztett valóságon alapuló mobiljátékot, ezúttal Harry Potter főszereplésével.
A Bayern München labdarúgócsapata az európai sportklubok közül elsőként használja a kiterjesztett valóságot mobilalkalmazásán. Szelfikre és vicces fotókra is megfelelő, iPhone-on már ki is lehet próbálni.
Szakértők szerint a kiterjesztett valóság technológiája olyan, sok mindent megváltoztató dolog, amilyen anno az okostelefonok berobbanása vagy éppen az alkalmazásboltok létrehozása volt. De a bevetésével akadnak még problémák.
Kamerafüggetlen gesztuskövető póló mutatkozott be az IFA-n és egyidőben vált rendelhetővé a Kickstarteren: vezérlőeszközzé alakítja viselője testét.
A kiterjesztett valóság révén élethű méretben betehetjük majd az IKEA bútorait a lakásunkba, hogy mobilon lássuk, jól mutatna-e kiszemelt helyén – és ehhez meg sem kell venni a bútort.
Mind az Apple, mind a Google a kiterjesztett valóság felhasználó-közelivé tételében látja a (közel)jövőt. Az alábbi videók azt mutatják, milyen alkalmazások várhatóak hamarosan okostelefonjainkon.
A Csillagok háborújából ismert holosakk, a jedik fénykardos gyakorlása és holocsaták is játszhatók lesznek otthon, a Lenovo és a Disney által közösen összerakott, kiterjesztett valóságra alapuló Star Wars-készlettel.
Ha harc, legyen harc. Itt a Google válasza az Apple ARKitjére: óriási változás érlelődik az androidos ökoszisztémában.
A Facebook nemrég olyan céget vásárolt fel, amelynek technológiájával felvett és élő videókat is lehet manipulálni, azokra illeszteni valamit, vagy eltüntetni onnan részleteket. Elsőre ijesztőnek tűnik, de nem kell arra gondolni, hogy a közösségi oldalra rossz célokra használja.
A pletykák szerint az Apple mérnökei gőzerővel dolgoznak azon, hogy egy 3D-lézer kerüljön a készülék hátlapjába. Egyelőre viszont kérdés, hogy elkészülnek-e vele egyáltalán időre.
A Facebook még éppen csak belevágott a virtuális valóság legkezdetlegesebb verziójába, de Mark Zuckerberg már jóval előrébb gondolkodik: a közvetlen agy-gép kapcsolaton.
A küszöbön álló negyedik ipari forradalom egészen újfajta termelést és munkavégzést tesz lehetővé, melynek gerincét az informatikai megoldások, köztük a virtuális- és a kiterjesztett valóságra épülők jelentik. Míg egy szemüveg korábban esetleg hátrányt jelentett egy dolgozónak, már alakulnak azok a munkakörök, ahol a (spéci) szemüveg egyenesen elengedhetetlen lesz.